Kapadokya’da Aktiviteler

~ mağarada çamur banyosu ~

Çamur Banyosu
& Doktor Balık Detoks Tedavi

√ Doğal Çamur Terapisi.
√ Doktor Balıkların Şifası.
√ Bir Detoks Tedavidir.

Kapadokya’nın fantastik ve eşsiz mağaralarından birinde tüm zamanların bedeninizde bıraktığı ağırlıklardan doğal çamur terapisi ile arınmanın ve doktor balıkların şifası ile tazelenmenin eşsiz keyfini yaşayın.

Sıcacık mağarada çamur terapisi ve doktor balıklar ile sağlığınızı koruyun.

Tüm ihtiycacınız olan mayonuzdur; eğer yoksa üzülmeyin, çamur mağarımızdan da satın alabilirsiniz.

Tüm bu hizmetleri sabah 9:00 ile akşam 18:00 saatleri arasında alabilirsiniz.

FİYATI: 190₺*

Rezervasyon için bizi arayın:

Ofis: 0 (384) 341 4322

Cep: 0536 774 7537

Ofis: 0 (384) 341 4322

Cep: 0536 774 7537

FAYDALI BİLGİLER

Peloid: İçerisindeki zengin organik ve inorganik mineraller ile hem sağlık hem de cilt bakımı alanında birçok fayda sağlamaktadır.

Dermatoloji ve Kozmetik Amaçlı Kullanımı: Peloid’in içerdiği kaolinit, illit ve simektit minerallerinin absobsiyon (emiş) güçleri yüksektir.

Bu nedenle, bir yandan ince tanecikli mekanik yapıları ve plastisite özellikleriyle deriyi fiziksel ve kimyasal zararlı etkenlere karşı korurlar, diğer yandan yağ ve ter gibi deri salgılarını içine alarak deriyi temizlerler.

Cildin pH ve yağlanmasını özellikle uzun süreli tedavilerde düzeltiler.

Böylece deride akne, abse gibi bakteriyel kökenli ve diğer enfeksiyonların gelişmesine yol açan zeminin ortadan kalkmasını sağlarlar. Bu özellikleri Peloid’in hem yüz maskesi olarak sağlıklı ciltte koruyucu olarak hem de akne, abse ve ülser gibi inflamatuar durumlarda neden kullanılması gerektiğini açıklamaktadır.

Ayrıca Peloid humik asit, lignin, hemisellüloz gibi organik maddeler içermektedir. Genellikle turbalar gibi organik çamurlarda yüksek oranda bulunan, humik asitler moleküler ağırlıkları yüksek olduğundan deriden emilmezler.

Ancak suda çözünebilen yıkım ve ara ürünleri yoluyla cildin derin tabakalarına kadar emilerek biyokimyasal aktivite gösterirler. Humik asit ve lignin ön maddeleri kan damarlarının düz kaslarında gevşemeye yol açarak uygulandıkları bölgede kan dolaşımını artırırlar.

İnflamasyon zincirini hem biyokimyasal hem de immunolojik yollarla ilk basamaklarda durdururlar.

Deride yıkıma yol açan enzimlerin (Hyaluronidaz) aktivitesini baskılarlar.

Oksidan stres yaratarak antioksidan savunmayı artırırlar. Bu özellikleri ile de egzema, psöriazis gibi dermatolojik hastalıklarda kullanımları gündeme gelir.

Sağlık Amaçlı Kullanımı: Kas, eklem, tendon ve ligamanların romatizmal durumlarında ve romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanımı büyük önem taşımaktadır.

Bel, boyun gibi omurga ve el, diz, kalça kireçlenmelerinde kronik bel ağrılarında, disk hernilerinin kronik ve ameliyat ertesi dönemlerinde yaygın ağrı ile seyreden Fibromiyalji sendromu gibi non-inflamatuar romatizmal hastalıklard, Ankilozan spondilitte, omuz eklemi çevresi yapılarının ağrılı romatizmal durumlarında kullanılabilir.

Romatiod artrit ve psöriatik artritin tedavisinde uygun dönemlerde önemli bir tamamlayıcı tedavi seçeneğidir.

Peloid aynı özellikleri nedeniyle spor yaralanmalarında, akut inflamatuar durumlarda soğuk uygulama amaçlı da kullanılabilir.

FİYATI: 190₺*

Rezervasyon için bizi arayın:

Ofis: 0 (384) 341 4322

Cep: 0536 774 7537

Ofis: 0 (384) 341 4322

Cep: 0536 774 7537


* Fiyatlar 2018 kış sezonu için doğru.